ALTERNATYWA DLA FORM ALUMINIOWYCH

Formy aluminiowe i stalowe są nadal bardzo popularne, w szczególności w produkcji wieloseryjnej i wtryskowej, istnieje jednak dla nich alternatywa, która może znacznie obniżyć koszty produkcji form. Otóż alternatywnym rozwiązaniem są formy kompozytowe na bazie żywic, które w ostatnich latach są coraz częściej stosowane w wielu gałęziach przemysłu.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ w dzisiejszych czasach liczą się przede wszystkim niskie koszty produkcji przy równoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości produktu, a taką właśnie możliwość dają formy kompozytowe.

Na przełomie ostatniej dekady nastąpił znaczny postęp w technologii produkcji tworzyw syntetycznych. Dzięki tak rozwiniętej technologii, na naszych oczach dochodzi do zmiany zastosowań produkcyjnych i wykorzystania materiałów kompozytowych w wielu dziedzinach takich jak budownictwo, medycyna, żeglarstwo, motoryzacja i przemysł. Eksperci cały czas ulepszają technologie produkcji form na bazie żywic, dlatego w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych ciekawych rozwiązań i poszerzenia możliwości zastosowań kompozytów.